پاورپوینت درس جغرافیا 2

دسته بندي : عمومی » سایر
 دانلود پاورپوینت با موضوع  درس جغرافیا 2 ،
در قالب ppt و در 33 اسلاید، قابل ویرایش


بخشی از متن پاورپوینت:
هریک از این تصاویر، ناحیه ای از سطح زمین را نشان می دهد. تصویرها را با هم مقایسه کنید؛ چه عواملی سبب می شود که شمااحساس کنید این نواحی با یکدیگر تفاوت دارند؟ آب و هوا؟ پوشش گیاهی؟ نوع بهره برداری از محیط و شیوه زندگی مردم؟ و ...
تصویر شماره ( 1) ناحیه ای مرطوب با پوشش گیاهی غنی و فعالیت دامداری را نشان می دهد. در این ناحیه به سبب بارندگی زیاد و رطوبت کافی، چمنزارهای وسیعی به وجود آمده و شرایط مناسبی برای دامداری و پرورش گاو فراهم شده است. نوع خانه ها و شکل سقف ساختمان ها نیز با ریزش های جوی و نوع فعالیت اقتصادی ساکنان ناحیه، یعنی نگهداری دام و علوفه، تناسب دارد.
تصویر شماره ( 2) یک ناحیه ساحلی با فعالیت های مربوط به تجارت و گردشگری را نشان می دهد. امکان تجارت دریایی موجب به وجود آمدن شهری با نقش بندری در کنار دریا شده است. جذب جمعیت زیاد، رونق فعالیت های مربوط به تجارت و گردشگری وحمل و نقل بار و مسافر موجب پدید آمدن ساختمان های بلندمرتبه شده است.
اکنون دقت کنید و بگویید در تصاویر  3و  ،4چه ارتباطی میان اجزا و پدیده ها وجود دارد. نوع فعالیت و شیوه زندگی چه ارتباطی با محیط طبیعی دارد؟ تفاوت های این دو مکان چیست و عواملی که این دو را از هم متمایز می کنند، کدام اند؟
دسته بندی: عمومی » سایر

تعداد مشاهده: 1251 مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.zip

فرمت فایل اصلی: ppt

تعداد صفحات: 33

حجم فایل:8,056 کیلوبایت

 قیمت: 30,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.   پرداخت و دریافت فایل
  • محتوای فایل دانلودی:
    در قالب ppt و در 33 اسلاید، قابل ویرایش